Informacje o firmie Sinar


                                   

                                   www.sinarcameras.comOd ponad pół wieku roku marka SINAR jest kojarzona ze studiem fotograficznym. Od Sinara Normy, poprzez Sinara p przedstawionego w 1970, Sinara p2 pokazanego na Photokinie 1984 i Sinara e, firma z Schaffchusen stanowiła kamienie milowe w rozwoju sprzętu fotograficznego.

W SINARZE bardzo wcześnie zrozumiano, że przyszłością fotografii jest zapis cyfrowy. Pierwsze rozwiązanie cyfrowe SINAR zaproponował w roku 1993. Była to jeszcze przystawka firmy Leaf w połączeniem z systemem filtrów RGB Sinara. W roku 1998 SINAR przedstawił swoją własną przystawkę - Sinarback 22. W roku 2002 firma Kodak opracowała na wyłączność SINARA do końca 2005 roku największy sensor obrazu - 22 milionowy chip CCD. Przez prawie rok Sinarback 54H był jedyną przystawką generującą plik powyżej 100 MB.

Uznając pozycję SINARA na rynku w ostatnim czasie niemiecka firma Jenaoptik przekazała dystrybucję całkowicie mobilnej przystawki eMotion 22. Już jako Sinar eMotion otrzymała ona prestiżową nagrodę TIPA.